Informacje

Aktywne wakacje w przedszkolu

Dzieci z grup Dinusie i Krasnale w wakacje mają mnóstwo chwil na integrację oraz zabawę z rówieśnikami. Letnie dni przynoszą wiele ciekawych pomysłów na spędzanie czasu w przedszkolu. Na początku wakacji przedszkolaki brały udział w „Tygodniu kulinarnym”. Rozmawialiśmy o ulubionych potrawach, wskazywaliśmy produkty zdrowe oraz te, które mają negatywny wpływ na nasze organizmy. Dzieci chętnie wykonywały różnorodne prace plastyczne związane z tematem. Wiele radości przyniosło im samodzielne przygotowanie tostów, które następnie zjadły z dużym apetytem. Kolejną z atrakcji był udział w warsztatach kulinarnych w Pizzerii PEPE w Strzałkowie. Przedszkolaki poznały etapy przygotowania pizzy, a także aktywnie włączyły się w ich realizację.

Na lotnisku

Dnia 15.07.2016r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Braci Grimm oraz Żłobka w Strzałkowie wybrały się na lotnisko w Powidzu. Na miejscu przywitał się z dziećmi żołnierz, który został ich przewodnikiem. Przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska samolot oraz śmigłowiec. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie panów strażaków, którzy zaprezentowali sprzęt oraz wyposażenie Straży Pożarnej. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość zajęcia miejsca za kierownicą strażackiego pojazdu.  Na końcu pobytu w Powidzu uczestnicy spotkali się z panem sokolnikiem, który zaprezentował ptaki drapieżne. Dzieci wróciły do Strzałkowa zadowolone i pełne wrażeń.

Piknik pożegnalny „Żabek”

W sobotę 18 czerwca 2016r. wszystkie dzieci z grupy „Żabek” wraz ze swoimi rodzinami przybyły na boisko do miejscowości Borki, żeby po raz ostatni w takim składzie spędzić ze sobą miło czas.
Po krótkiej zabawie na placu zabaw, wszyscy razem zasiedliśmy do stołu i konsumowaliśmy pyszne domowe ciasta przygotowane przez wybranych rodziców.
Następnie odbyły się zawody w przeciąganiu liny, rodzice kontra dzieci i wychowawczynie.
Oczywiście wygrały dzieci. Kolejną atrakcją był mecz piłki nożnej. W skład pierwszej drużyny wchodzili tatusiowie z dziećmi a w skład drugiej mamusie z dziećmi. Wygrały mamusie z dziećmi 2:1. Po meczu zgłodnieliśmy i tatusiowie upiekli nam kiełbaski na grillu.  Z żalem odjeżdżaliśmy, ale za to  wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Wycieczka do „Pradoliny”

Na ten dzień długo czekały dzieci z grupy „Dinusie” oraz „Krasnale”. 13 czerwca tuż po śniadaniu  przedszkolaki z uśmiechem na twarzach wyruszyły na kolejną wycieczkę. Tym razem punktem docelowym było gospodarstwo agroturystyczne „Pradolina” w Szczepidle. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, np.: malowanie gipsowych figurek, zabawy na świeżym powietrzu, rysowanie kredą, budowanie zamków z piasku w ogromnej piaskownicy. Wszystkie przedszkolaki były bardzo odważne i na boso pokonały „ścieżkę zdrowia”. Bardzo chętnie przyglądały się także zwierzętom w gospodarstwie. Największą sympatią obdarzyły małe króliczki oraz czarnego kota, który towarzyszył im w zwiedzaniu kolejnych miejsc. Jednak najwięcej pozytywnych emocji i dumy z własnej odwagi przyniosła dzieciom przejażdżka na koniu. Po wielu atrakcjach dzieci z apetytem zjadły obiad i szczęśliwe udały się w podróż do przedszkola.Zobacz wszystkie informacje ›››


Witaj na naszej stronie!

Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie. Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego naszą placówkę:


Nasze przedszkole

Nasze przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie i naukę dzieciom od 3 do 5 lat. Przedszkole funkcjonuje cały rok i  realizuje cele i zadania zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie, poprzez:
  • wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
  • sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola,
  • współdziałanie z rodziną poprzez wspomaganie w wychowywaniu dzieci i przygotowaniu ich do nauki szkolnej.
Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi mieści się w miejscowości Strzałkowo (woj. wielkopolskie) przy ulicy Rolniczej 3A.
Do dyspozycji przedszkolaków jest wolnostojący, nowy, dwupiętrowy budynek, przystosowany do osób niepełnosprawnych. Posiada on 7 sal przeznaczonych do różnorodnych zajęć, 1 salę do zajęć indywidualnych, szatnię, kuchnię, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne, windę. Sale są duże, jasne z własnymi łazienkami, przyjazne alergikom- wykończenia z atestem odpowiednim dla dzieci z alergiami. Własna kuchnia gwarantuje smaczne i świeże posiłki, także dostosowane do diet dzieci. Ponadto dysponujemy placem zabaw i własnym parkingiem.

Przedszkole działa zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty, a nadzór pedagogiczny sprawuje Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.

Kadra placówki

Kadrę placówki stanowią wszechstronnie wykształceni pedagodzy, zaangażowani w pracę z dziećmi. W placówce są zatrudnieni także specjaliści, zapewniający fachową opiekę. Dbamy o to, by pogodna, życzliwa atmosfera pracy sprzyjała rozwojowi dzieci.  Nauczyciele rozpoznają potrzeby i zainteresowania dzieci, umiejętnie prowadzą zajęcia, by w sposób atrakcyjny pobudzać ich ciekawość świata.

Nasze dodatkowe atuty

  • Naszymi atutami są nieliczne grupy przedszkolne- co pozwala zindywidualizować  potrzeby każdego dziecka.
  • Godziny pracy dostosowane do potrzeb rynku 6.00- 18.00.
  • Wiele dodatkowych zajęć (muzyka, j. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, taniec, rytmika, sztuka, zajęcia ruchowe, karate, dogoterapia, logopedia, rehabilitacja, glottodydaktyka, nauka matematyki dziecięcej wg E. Gruszczyk- Kolczyńskiej).
  • Od roku szkolnego 2013/2014 każda grupa będzie prowadzona według określonego profilu zainteresowań. Nowością będą dwie grupy anglojęzyczne i jedna pracująca na bazie metody Marii Monetssorii.


Więcej informacji na temat funkcjonowania naszego przedszkola znajdą Państwo
w zakładce "o nas". Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.

© 2013 Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie

Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie zawartosci serwisu bez zgody jest zabronione.
Regulamin | Polityka prywatności

instalacje lpg konin