Strona główna ›››Informacje ›››

Aktualności i wydarzenia, informacja z dnia: 17.06.2016 08:15

W Borysewie

Aktualności i wydarzenia, informacja z dnia: 13.06.2016 15:08

Dnia 8 czerwca 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” i „Rybki” wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Przedszkolaki skorzystały z bogatego pakietu atrakcji, który obejmował między innymi przejażdżkę na kucyku, zabawę w plenerowej sali zabaw, zwiedzanie ZOO oraz przejazd kolejką. Z pewnością wrażenia i przeżycia, które dzieci przywiozły z wycieczki na długo pozostaną w ich pamięci.

Dzień dziecka

Aktualności i wydarzenia, informacja z dnia: 08.06.2016 14:10

Korzystając z zaproszenia Strzałkowskiego Uniwersytetu  Trzeciego Wieku (sekcji teatralnej), dzieci z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie wybrały się w dniu 01.06.2016 r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie na przedstawienie teatralne. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Przedstawienie teatralne spotkało się z pozytywnym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz nauczycieli. Gratulujemy aktorom i raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie.
Niektóre grupy przedszkolne nie poprzestały na tej atrakcji i wybrały się na pyszne lody.
Dzieci pełne wrażeń wróciły szczęśliwe do przedszkola.

Goście w grupie V

Aktualności i wydarzenia, informacja z dnia: 08.06.2016 14:00

W maju br. odpowiadając na zaproszenie wychowawczyni grupy V – p. Moniki Czerniak, przedszkolaków odwiedziły p. Kinga Śmidowicz – fizjoterapeutka oraz p. Ewa Drewniacka – oligofrenopedagog wraz z Julką.
Pani Kinga wyjaśniła dzieciom, jak ważna jest prawidłowa postawa siedząca i stojąca oraz uświadomiła wszystkim, jakie konsekwencje dla zdrowia mają nieprawidłowe nawyki.
Aby dzieci lepiej zrozumiały, czym jest tolerancja i altruizm zaproszono na zajęcia p. Ewę Drewniacką oraz podopieczną p. Ewy - Julkę. Przedszkolaki mogły przywitać się  z koleżanką i  zadać Jej zadania, z którymi Julka poradziła sobie znakomicie.
Grupa V wzięła również aktywny udział w rozmowie na temat praw dziecka. Przedszkolacy zrozumieli, że każde dziecko ma swoje prawa i każdemu należy się równe traktowanie bez względu na kolor skóry, wygląd i niepełnosprawność.
Bardzo dziękujemy gościom za przybycie. To były dla nas bardzo pouczające spotkania.

Dni Otwarte

Aktualności i wydarzenia, informacja z dnia: 20.05.2016 14:38

Dzieci z gr. Pszczółki, Rybki i Żabki wraz z wychowawczyniami odpowiadając na zaproszenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie wybrały się na Dni Otwarte do Pracowni Szkolenia Praktycznego. Nikt nie spodziewał się tak ciepłego przyjęcia ze strony organizatorów. Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły pobawić się zdalnie sterowanymi ciągnikami, przejechać się miniaturowymi maszynami rolniczymi, a także mogły jako pasażerowie zasiąść w prawdziwym traktorze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza przygoda ze sprzętem rolniczym. Dodatkowo dzieci mogły spędzić miło czas, rozwijając swoje umiejętności plastyczne. Na zakończenie dzieci otrzymały mnóstwo prezentów, m.in. balony i zakładki do książek. Pracownicy przedszkola są wdzięczni za zaproszenie, a wydarzenie to pozostanie w pamięci dzieci na długo.