Strona główna ›››O nas ›››

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W STRZAŁKOWIE

Cele i zadania przedszkola
Przedszkole realizuje cele i zadania zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty oraz przepisach wydanych na jej podstawie, poprzez:
  • wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi,
  • sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola,
  • współdziałanie z rodziną poprzez wspomaganie w wychowywaniu dzieci i przygotowaniu ich do nauki szkolnej.

Wynikające z powyższych celów zadania przedszkole realizujemy w następujących obszarach:

• kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych,
  • kształtowanie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych i kulturalnych,
  • wspomaganie rozwoju mowy dzieci,
  • wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia,
  • wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci,
  • wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych,
  • wychowanie przez sztukę – dziecko widzem i aktorem,
  • wychowanie przez sztukę muzyka i śpiew, pląsy i taniec,
  • wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne,
  • wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych,
  • wspomaganie dzieciom w rozumieniu zjawisk atmosferycznych i w unikaniu zagrożeń,
  • wychowanie dla poszanowania roślin i zwierząt,
  • wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną,
  • kształtowanie gotowości di nauki czytania i pisania,
  • wychowania rodzinne, obywatelskie i patriotyczne.

Pełne informacje dotyczące funkcjonowania naszej placówki w poniższych dokumentach PDF. Zachęcamy do zapoznania się z ich zawartością i bliższego poznania naszej placówki przedszkolno-wychowawczej.

Typ: pdf Rozmiar: 0.17 Mb

Koncepcja pracy Przedszkola